2017 Çocuk ve Bebek Odası Dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonu oldukça özen gerektiren, oldubittiye getirilemeyecek kadar önemli bir iştir. Çocuk gelişimi uzmanları, gelişimin bir...
2017 Çocuk ve Bebek Odası Dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonu oldukça özen gerektiren, oldubittiye getirilemeyecek kadar önemli bir iştir. Çocuk gelişimi uzmanları, gelişimin bir bütün olduğu ve çevresel faktörlerin bu bütünün önemli bir parçasını oluşturduğunu belirtiyor. Renklere bile ayrı ayrı anlamların yüklendiği günümüzde, çocuğunuzun özellikle zihinsel gelişimi için odasının dekorasyonunda en ince ayrıntıları bile düşünmelisiniz.

Bebeklikten çıkıp ergenliğe geçiş yaptığı; hayatının ve gelişiminin en önemli zamanı sayılan bu döneminde çocuk odası dekorasyonu çok yönlü ele alınması gereken bir iştir. Öncelikle odayı dekore ederken kendi zevklerinizi değil de çocuğunuzun zevklerini göz önüne almalısınız. Unutmayın ki o da bir birey ve kendine ait kararlarda söz sahibi olmak isteyecektir.

Kontrol sizde kalacak şekilde çocuğunuzun fikirlerine danışarak onu mutlu edebilir ve önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Bir çocuk odasının işlevsel ve kullanışlı olması dekorasyonda ikinci en önemli adımdır. Sadece çocuğunuzun ihtiyaçlarına uygun mobilyalar seçerek hem odayı tıka basa doldurmaktan hem de gereksiz masraftan kurtulmuş olursunuz.

Unutmayın ki çocuk odalarında sadelik en önemli unsurlardandır. Zaten çocuğunuz kendine ait oyuncaklar, resimler, boyalar ve saire ile odanın her tarafını dolduracaktır, bir de siz gereksiz eşyalar ile doldurursanız bu dağınıklığın çocuğunuzu yorduğunu göreceksiniz. Ayrıca çocuklar için fiziksel hareketlilik önemlidir, ona ne kadar boş alan bırakırsanız, odasında zaman geçirirken o kadar mutlu olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ