2017 Dekorasyon Modelleri Modası

Kış aylarında soğuk havaların da etkisi ile insanlarda istem dışı bir hareketsizlik ve uyuşma hali baş gösterir....
2017 Dekorasyon Modelleri Modası

Kış aylarında soğuk havaların da etkisi ile insanlarda istem dışı bir hareketsizlik ve uyuşma hali baş gösterir. İnsanlar soğuktan korunmak adına mümkün olduğu müddetçe evde kalmak isterler. Önemli bir işleri olmadığı müddetçe dışarı çıkıp dolaşmak istemezler. Bu durum da insanların ruh halini olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Hareketsiz bir hayat insanı hem daha çok yıpratır hem de daha umutsuz ve keyifsiz bir hale sokar. Bütün bunların yanı sıra havaların kapalı olması nedeniyle bir de eve güneşin gelmemesi bütün bu olumsuz havaya tabiri caizse tuz biber eker. Bu yüzden kış aylarında evde daha çok vakit geçirdiğiniz için evinizi daha sıcak ve keyifli bir hale sokmanız gerekir.

Evinizin görüntüsü sizin evden dışarı çıkmamanız nedeniyle oluşan olumsuz havayı dağıtmalı ve evde kalmaktan, evde oturmaktan ve örneğin bir çay saati yaparak keyif almalısınız. Bu amaçla kaleme alınmış olan yazımızda evinizin nasıl daha sıcak bir hale geleceğini ve kış aylarında evinize nasıl bir dekor seçmeniz gerektiğini ele aldık.

Koltuk ve duvar renkleri nasıl olmalı

Öncelikle en çok göze batan evinizin duvarlarının rengidir. Duvarların rengi eğer açık sarı, gri, kahverengi ya da beyaz gibi kış mevsimini anımsatan renkler ise bunların yerine turuncu, pembe, kırmızı gibi daha renkli ve sıcak renkleri tercih etmelisiniz. Ancak evinizin sıcak bir görünüme sahip olması için elbette bu kadar zahmetli ve zor bir işe girişmeniz gerekmeyebilir. Hem masraftan hem de yapabilecek kadar zaman ayırmaktan kaçırıyorsanız o halde halı ve yastık gibi ufak değişiklikler ile de evinize sıcak bir hava katabilirsiniz.

Bu sene hangi renk koltuk moda

Kumaş seçiminde keten yerine kadife, yastık rengi seçiminde beyaz yerine kırmızı, halı seçiminde naylon ve sert bir halı yerine yumuşak bir halı seçmeniz de sıcak bir görünüm için yeterli olabilir. Bütün bunların yanı sıra evinizde kullandığınız oda parfümü gibi ferahlatıcı bir unsur varsa bunun da kaynatılmış tarçın çubukları gibi ya da portakal özlü yapılan kokular gibi yaz mevsimini hatırlatan unsurlardan olmasına özen gösterebilirsiniz.

Soğuk kış mevsiminde, evinizde rahat ve keyifli vakit geçirmenin, evinizin dekorasyonuna da bağlı olduğunu unutmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ