2017 Dekorasyon Trendleri

Bir mekanın daha göz alıcı görünmesini, o mekanın konforlu, huzurlu ve rahat bir şekilde kullanılmasını sağlamak için...
2017 Dekorasyon Trendleri

Bir mekanın daha göz alıcı görünmesini, o mekanın konforlu, huzurlu ve rahat bir şekilde kullanılmasını sağlamak için değişik dekorasyon fikirleri ve tarzları kullanılır. Evimizi dekore ederken ilk olarak hangi renklerin yoğun olarak kullanılacağına karar veririz genelde. Ev dekorasyonu konusunda her geçen yıl – hatta her mevsim – farklı stillerde tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

Mobilya seçimi de oldukça önemlidir. Daha önceki yıllarda mobilya seçiminde, koyu renkli ahşaplar kullanılmasına rağmen, günümüzde açık renkler tercih edilmektedir. Açık renkli ev mobilyaları evin daha modern ve ferah görünmesini sağlamaktadır. Oturma odası ve yemek odasında kullanılan ürünlerin şıklığı kadar, sağlamlığı da oldukça önemlidir. Kaliteli kumaşlardan üretilenler uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Pratik ev dekorasyon fikirleri

En beğenilen ürünler arasında hem kaliteli hem de şık olanlar yer almaktadır. Ev dekorasyonunda farklı tarzları inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Ruh durumunu en iyi şekilde yansıtan tarzlar oldukça beğenilmektedir. Evinizin dekorasyonunda hangi tarzı kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Ayrıca evin aydınlatılması için gerekli olan uygulama ve aksesuarlar önceden alınmalı ve uygulama yapılacak alanlara karar verilmelidir.

Hem sade hem de ferahlığı bir arada barındıran mekanlarda minimal tarzda ev dekorasyonu göze çarpmaktadır. Beyaz ve krem en yoğun kullanılan renklerden biridir. Aksesuar seçiminde sade ve şık olanlar tercih edilmektedir. Abartılı ürünler bu tarz için kullanılmamalıdır. Yerden aydınlatmanın veya enerji tasarruflu LED spot lambaların daha fazla tercih edildiği bu tarzda sadeliğin korunması amaçlanmaktadır. Antik mobilyaların ağırlıklı olarak kullanıldığı evlerde bu dekorasyon tarzının uygulanması yanlıştır.

Tasarım dekorasyon fikirleri

Modern tarzda ev dekorasyonu yapılacak olan evlerde cam ve metal aksesuarlara oldukça çok yer verilmektedir. Genellikle deri kumaşlar tercih edilmekte ve kullanılan aksesuarlarda renk uyumuna özen gösterilmektedir. Duvarların daha şık görünmesi için siyah beyaz tablolar da kullanılmaktadır. Rahatına düşkün olan kişiler için klasik tarzda ev dekorasyonu en uygun olanıdır. Bu tarzda genellikle büyük portreler ve geniş ve hacimli koltuklar tercih edilmektedir. Zemin için parke ve doğal taşlar kullanılmaktadır.

2017 dekorasyon renkleri

Evin dekore edilmesine başlanmadan önce, çok sevdiğiniz renkleri, dokuları ve aksesuar resimlerini bir pano oluşturarak toplamanız, sizin açınızdan yararlı olacaktır. Uygulanacak olan tarz kesin olarak belirlenmelidir. Kararlarınızda oluşabilecek en ufak bir değişme büyük masraflara neden olabilir. Bu nedenle duvar renkleri ve ev mobilyaları seçiminde oldukça dikkatli olunmalı ve dekorasyona o şekilde başlanmalıdır. Herhangi bir problemle karşılaşılmaması açısından karar verme aşamasına oldukça çok önem verilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ