2017 Ev Dekorasyon Renkleri

Evi yada bir ofisi dekore ederken renk seçimi oldukça önemli bir ayrıntıdır. Bu ayrıntıyı kaçırmak yapmış olduğunuz işi hüsran edebilir. İhtiyaçları belirleme ona göre rol haritası çizilmelidir. Bu sayede ihtiyaç duyulan uyum her zaman elde edilebilmektedir. Renkler çok eski zamanlardan beri insanların duygu ve düşüncelerini yansıtmak için kullandıkları bir araç olmuştur. Bu bağlamda oluşturulan tasarımlarda renklerin dilini anlamak gerekmektedir. Ev dekorasyonunda renklerin önemi kullanılan tüm malzemelerden daha önemlidir. Renklerin dilinde anlatılanlar aslında hayatın birer çizgisi niteliğindedir.  Bu yüzden yansıtılmak istenen duygular daha açık şekilde yansıtılmak isteniyorsa bu dili öğrenmek gerekiyor.

Bu sene hangi dekorasyon moda ?

Renklerin dilinde, kırmızı yüksek enerjisi sayesinde insanlara farklı duyguları bir arada yaşatma şansını sunmaktadır. Kullanılması gereken ortamlar sınırlı olmalıdır. Kırmızının dalga boyu yüksek olduğu için fazla bakıldığında baş ağrısı yapabilmektedir. Sarı, parlak ve neşeli yapısı sayesinde insana umut verme özelliği üstlenmektedir. Özellikle dinlenme odalarında ilham verici özelliği sayesinde kullanılması tercih sebebidir.

Yeşil renk ile aradığınız huzuru doğadan alabilirsiniz. Sinirleri yatıştırma konusunda yeşil tercih edilen en önemli renktir. Ancak fazla maruz kalındığında ise tembelliğe sebep olmaktadır.  Tüm bu renkler ve daha fazlası ev dekorasyonunda renklerin önemi konusunun ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkartmaktadır.

Her ortam için farklı renkler kullanmak o odalardan maksimum verim elde etme anlamını taşımaktadır. Siz de aradığınız özelliklere bağlı olarak odalarınıza ve hayatınıza farklı renkler ve anlamlar katabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ