2017 Salon Dekorasyonu Önerileri

Salon dekorasyon önerilerine uygun olarak evinizi baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Dolayısıyla burada da salon dekorasyonunun önemi ortaya çıkar....
2017 Salon Dekorasyonu Önerileri

Salon dekorasyon önerilerine uygun olarak evinizi baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Dolayısıyla burada da salon dekorasyonunun önemi ortaya çıkar. Salon dekorasyonu konusunda herkes farklı fikirlere farklı zevklere sahip olabilir. Dekorasyon uzmanı ekibi olarak bizim amacımız örnekler ile fikirler vererek neler yapılabileceğini göstermektir. Gelelim sırasıyla inceleyeceğimiz ev salonu dekorasyonu örneklerine;

Öncelikle inceleyeceğimiz dekorasyon fikirlerimizi 3 ana hatta ayırabiliriz.

1- Mobilyalar

2- Ana aksesuarlar

3- Küçük detaylar

 • Ferah ve içinize aydınlatan bir salona sahip olmak istiyorsanız beyaz gibi aktif bir renk kullanın, salonunuz büyük olsun ve pencereleriniz de aynı oranda büyük olsun. Geniş mekan huzur verecektir.
 • Eğer bir çalışma odanız yoksa salonunuzun bir duvarını kitaplık olarak dekore edebilirsiniz.
 • Eğer ki küçük bir salon ya da oturma odasına sahipseniz çok kaba , şişkin ve büyük ürünler kullanmayınız. Ortama ayak uydurabilecek ebatlardaki ürünleri tercih ediniz.
 • Tasarımınız yani salon dekorasyonuna uygun avize ve aydınlatma ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu sadece salon tasarımınızı tamamlamış olursunuz. Abajurları da unutmayınız.
 • Berjer kullanabilirsiniz. İllaki salon mobilyanızın takım olmasına gerek yok. Zevkinize güveniyorsanız kendi takımınızı kendiniz de oluşturabilirsiniz. Risklidir ama doğru seçimler ile mükemmel tasarım ve farklılıklar yaratılabilir.
 • L diye bilinen köşe takımları kullanabilirsiniz. Günümüzde koltuk takımı yerine salon için köşe takımları çok revaçtadır. Bir kısmının yatak olabilmesi ve altının bazalı olması özelliği fayda sağlayacaktır, bu özelliklere de köşe takımını alırken dikkat ediniz.
 • Dekorasyon dilinize uygun raflar kullanın. Duvarları raf ya da tablolar ile doldurabilirsiniz. Ancak raf kullanırsanız üzerini muhakkak doldurun, boş bırakmayın.
 • Orta sehpa kullanın. Cinsi, şekli, rengi tamamı ile mobilyalar uygun olmalıdır.
 • Ya da orta sehpa yerine günümüzde yine çok revaçta olan puf da kullanabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. üsküdar kültür sanat says:

  çok güzel salon tasarımları var 🙂 umarım bir gün bende bu tasarımları gerçekleştiririm.

BİR YORUM YAZ