2017 Salon Perde Modelleri ve Fiyatları

Salon dekorasyonunda olmazsa olmazlar arasında yerini alan perde modellerini inceleyeceğiz. Evler herkes için değerlidir. Dekore etmek ve...
2017 Salon Perde Modelleri ve Fiyatları

Salon dekorasyonunda olmazsa olmazlar arasında yerini alan perde modellerini inceleyeceğiz. Evler herkes için değerlidir. Dekore etmek ve istediğiniz tarzda uyum sağlamasını kişiye bağlıdır. Evinizi değiştirirken ilk not almanız gereken konu perde modelleridir. Evin en önemli parçaları arasındadır. Perde seçerken dikkat etmeniz şeylerin başında kalitesine bakmanız gerekiyor. Estetik ve şık perde seçimini gelin birlikte yapalım.

Kişiye özel dikim perdeler bu senenin en çok tercih edilen modelleri arasında karşımıza çıkmaktadır. Özel perde demek, ölçüleri alınmış (standartlar hariç) denilmektedir. Başlıca çeşitlerine baktığımız zaman; zebra tül modelleri, Fransız perde modelleri, Japon perde modelleri, ahşap perde modelleri, stor – katlamalı perde modelleri ve motorlu perde modelleri olmak üzere başlıca tercih edilen çeşitleri bunlardır. Kendi arasında modeller ise;

  • Düz perde modelleri,
  • Çiçekli perde modelleri,
  • Desenli perde modelleri,
  • Benekli perde modelleri,
  • Çocuklar için perde modelleri,
  • Degradeli perde modelleri,
  • Geometrik perde modelleri,

Bu modellerden herhangi birini seçerken kalite olmasına dikkat ediniz. Kalitesiz ürünler evinizin havasını değiştirmek yerine kısa zaman içinde deforme olur ve size tekrar bir masraf açar.

En Son Moda Perde Modelleri ve Fiyatları

Fiyatları yakından incelediğimiz zaman perdenin boyutuna değişmektedir. Stor perdeler için 70×200 için 50 TL’den başlayan fiyatlar için salon için 100×200 için orta kalite perde için ise 60 TL’den başlıyor. Marka ve kalite yükseldikçe fiyat artmaktadır.

Komple bir ev için perde fiyatı hesaplaması yapalım. Boyutlar salon için 6 metre + 3 oturma odası için 10 metre + mutfak içinse 2,5 metre perde boyutları olduğunu varsayalım. Toplamda 18,5 metre sadece tül perde için 60 TL’den 1100 TL fiyat tutarken, güneşliği de fiyata dahil edersek, 25 TL’den 460 TL toplamda 1560 TL perde fiyatı tutmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ