Ahşap Dekoratif Merdiven Modelleri

Özellikle dubleks ev ve ofislerde iç merdivenler söz konusudur. Kimileri bu merdivenler için mermer, beton, seramik, metal...
Ahşap Dekoratif Merdiven Modelleri

Özellikle dubleks ev ve ofislerde iç merdivenler söz konusudur. Kimileri bu merdivenler için mermer, beton, seramik, metal kullansa da kimileri yine de ahşaptan vazgeçememektedir. Ahşap sağlık yönünden ve estetik yönünden tercih edilmektedir. Ancak bakım isteyen ve diğer ürünlere kıyasla daha çabuk aşınan bir üründür.

Gelelim birkaç ahşap merdiven tasarım örneğine;

Bu modelde alt kısımda korkuluklarda ahşap kullanılmıştır. Merdiven arkaları boşluklu % 100 ahşap bir modeldir. Görüldüğü üzere işçilik de detay içermediği için maliyet olarak diğerlerine göre daha düşük olacaktır.

Bir üstteki modele nazaran bu üründe % 100 ahşap olmasına rağmen basamak arkaları doludur yani tamamen kapalıdır. İşçilik korkuluk direklerinde biraz daha fazladır. Duvar kısmı tamamıyle kaplanmış şekildedir.

Bu modelin diğerlerinden 2 büyük farkı vardır. 1 korkuluk köşeli değil ovaldır , bu da kazaları önlemekte ve daha estetik durmaktadır. Bir diğer özelliği ise ince direklerin ahşap yerine koyu renkli metal seçilmesidir. Bu da sağlamlık ve estetik katmaktadır.

Bu ürün yukarıdaki seçenekler arasında en fazla işçilik içeren üründür. Basamaklar özenle tek tek yapılmış, arka kısımları beyaza boyanmıştır ve bu kısımlar ahşap değildir. Direklerde ise hoş bir işçilik vardır ve ana kolok direkler hariç ara direkler beyaza boyanmıştır.

Bu üründe de yukarıdaki gibi beyaz aynı şekilde kullanılmıştır. Diğerinden en büyük farkları ise daha ince malzeme olması ve duvar tarafı kaplamanın olmasıdır.

Bir kaç örnek ile ev dekorasyonunda veya ofis dekorasyonunda ahşap merdivenin nasıl kullanılabileceğine örnek vermeye çalıştık. İyi araştırma yaparak ya da profesyonel destek alarak siz de evlerinize bu tasarımı katabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ