Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Evinize ilk girdiğiniz o mekanlara gelin yakından bakalım. Antre dekorasyonuna dahil tüm merak ettiğiniz hususları buradan inceleyebilirsiniz....
Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Evinize ilk girdiğiniz o mekanlara gelin yakından bakalım. Antre dekorasyonuna dahil tüm merak ettiğiniz hususları buradan inceleyebilirsiniz. Antreler bir evin en önemli noktalarından birisidir. Dekorasyonu basit gibi görünse de bazen uyumsuz yapılan mimari dekorasyonda problemler çıkabiliyor. O yüzden tavsiye edeceğimiz noktaları not alırken, aşağıda ki resim galerimize göz atmadan çıkmayın.

Antre dekorasyonuna başlamadan önce hangi ürünlerin olduğuna gelin birlikte bakalım. Mekanın çeşidine göre dekorasyon yapmanız gerekiyor. Küçük mekana koyacağınız hatalı bir mobilya ile mekanınızı daha da dar yapabilirsiniz. İlk olarak halı, aydınlatma ve diğer önemli aksesuarları ele alacağız.

Antre Halısı Nasıl Olmalı ?

Koridorlar bir evin aynısıdır. Genel itibariyle dar, geniş ve uzun olmak üzere 3 çeşit ile karşımıza çıkmaktadır. Antreler havadar olması ve ışığı bol alması gerekir. Karanlıkta kalmaması için gerekli aydınlatma sistemini kurmanız gerekiyor. Bu sebeple yerden tip spot ışıklar, asma tavan aydınlatma ve avize çeşitlerini tercih etmeniz gerekiyor.

Peki, koridor halısı nasıl olmalıdır ? Antre halısı ne renk olmalıdır ? İşte en çok merak edilen sorular arasında yerini almaktadır. Renk konusunda tercih sizin olsa da mekanın havasına göre seçiminizi yapmanızı gerekiyor. Duvar ve diğer koridorda ki eşyalar ile uyumlu olması gerekiyor. Ayrıca aydınlatma seçiminiz de halının önemi ayrı yer tutuyor. İlk tavsiye renk olarak mavi, kırmızı veya beyaz puanlar seçebilirsiniz.

Yuvarlak ve uzun tercih edilmesi antrenin boyutu ile ilgilidir. Hangi tip koridorlar vardır ?

Uzun Koridor Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Uzunluk kavramı evin büyüklüğüne göre değişmektedir. 150 metre kare bir ev için ortalama 5 metre koridor normal boylarda kabul edilirken, 10 metre ve üzeri büyüklüğü uzun olduğu anlamına geliyor. Uzun koridorların dekore edilmesi zordur. Genellikle gündüz vakti karanlık kaplar. Bu yüzden halı, aydınlatma ve aksesuar seçimini doğru yapmanız gerekiyor.

Halı tek parça olacağı gibi 3 parça da seçebilirsiniz. Aydınlatma alttan spot lambalar ile yapılması isabetli olacaktır. Ayrıca sensör tip olması tasarruf açısında daha verimli olacaktır. Sürekli lamba açıp kapatmak yerine, kişiyi gördüğü zaman yanan ve sönen sistemler tercih edilmelidir.

Dar Koridor Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Dar koridorlar başımızın belası gibi görünmemelidir. Dar mekanlar için farklı tip öneriler olsa da en çok tercih edilen tek parça halı, tablolar ve güzel bir aydınlatma modeli olacaktır. Dar koridorlar geniş bakımından uzun ve eni küçük olan antrelerdir. Farklı tipler için konumuzun sonunda ki modellere yakından bakabilirsiniz.

Küçük Koridor Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Küçük salon, oda veya koridor dekorasyonu zordur. Nereye ne koyacağınızı bilemezsiniz. Bunun için tavsiye resimlere bakabilir veya önerileri dikkate alabilirsiniz. Mekanınızı zevkinize göre döşeyin. Öncelikle tek parça bir halı tercihiniz olabilir. Daha sonra canvas tablo tipleri ile mekanınızı zenginleştirebilirsiniz.

Geniş Koridor Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Duvar kağıdı ve güzel bir aile tabloları ile geniş koridorlara imza atabilirsiniz. İç açıcı görünüme kavuşturmak için öncelikle mobilya kullanmanız gerekiyor. Ayrıca ayna modelleri geniş antreler için vazgeçilmez bir nüanstır. Renk ve model fark etmeksizin modellerimize yakından bakabilirsiniz.

İşte birbirinden farklı koridor – antre dekorasyon fikirleri… (2017 senesine ait örnekler)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ