Balkon ve Teras Dekorasyonu Fikirleri

Yazın gelmesiyle birlikte balkon ve teraslar ayrı bir önem kazanmaya başladı. Peki, balkon ve teras dekorasyonu nasıl yapılması...
Balkon ve Teras Dekorasyonu Fikirleri

Yazın gelmesiyle birlikte balkon ve teraslar ayrı bir önem kazanmaya başladı. Peki, balkon ve teras dekorasyonu nasıl yapılması gerekiyor ? nasıl olmalı ? Sizlere balkon dekorasyonu konusunda ipuçları vermek isteriz. Balkon bir mekanın en güzel yerleri arasındadır. Dinlenme ve güzel bir nefes almak için balkon ve teras illa ki gereklidir. Balkonun geniş olması veya dar olması mekanın havasını değiştirebilir. Fakat burada ki önerilerimiz sadece tavsiye niteliğindedir.

Dışarıdan bakanlar ne güzel bir balkon derken, sizde balkonun tadını çıkarın. Dekoratif balkon ürünlerini tercih ederken dikkat etmeniz hususlar bulunmaktadır. Her ürünün her mekana olmadığına kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor. Renk, mekan ve ürünlerin uyumuna tam bakmalısınız.

Bir balkon veya teras da ne olması gerekiyor ? Liste halinde sıralamak istersek, salıncak, koltuk, halı, çiçek, köşe takımı, dikey bahçeler, derinlik sağlayan döşemeler, banklar ve niceleri… Ayrıca daha önce hazırlamış olduğumuz 2017 balkon dekorasyonu inceleyebilirsiniz.

Balkon dekorasyonu yaparken önerilenler

Balkonlar genişlik ve enlerine göre kendi arasında kategorilere ayrılmaktadır. Önerimize dikkate almanız tavsiye ile yazımıza başlıyoruz. Küçük, dar veya uzun balkonunuz var olduğu düşünelim. Mekanınıza ilk tavsiyemiz koltuk veya köşe takımı olabilir. Bu sayede nefes alabileceğiniz bir yerin olması gerekiyor. İki sandalye ve masa ile aynı hazzı yaşayabilirsiniz.

Konforu ve lüksü bir arada yaşamak istiyorsanız öncelikle kalite mobilyalar tercih etmeniz gerekiyor. Mekanın daha zengin olması istiyorsanız, ufak dokunuşlar yapmanız gerekiyor. Ayrıca balkon veya terasınız için güzel bahçe yapmanız güzel olacaktır.

Dışarıdan bakanlar ne güzel bir balkon derken, sizde balkonun tadını çıkabilirsiniz. Yapmanız gereken burada ki tavsiye önerilerimiz ve konumuzun en altında bulunan resimlerimizi incelemeniz olacaktır. Aklınızda güzel balkon ve teras dekorasyonu fikirleri oluşacaktır.

Çiçekler açacak ve balkona cıvıl cıvıl bir hava katacaktır. Sizlere güzel balkon dekorasyonu önerileri konusunda bilgiler verdik. Gelin direnlemesine balkon düzenlemesi konusunda bilgiler verelim.

Güzel balkon dekorasyonu önerileri

Ev dekorasyonu modellerinde konusunda balkon önemli bir yer tutmaktadır. Harika balkonlar çıkarmak için farklı ürünler kullanmanız gerekiyor. Mesele salıncak her balkonda olmayan bir üründür. Yeriniz müsait ise kullanmanızda yarar var. Tabi bu durum kişiden kişiye değişmekle birlikte günün stresini atmada size yardımcı olacak bir araç olacaktır.

Genel itibariyle özetleme gerekirse; bahçeler için mobilya vazgeçilmez bir parçadır. İster bambu ürünleri tercih edebilir ( geniş mekanlarda kullanılmakta ) isterseniz klasik masa ve sandalye takımlarını kullanabilirsiniz.

Diğer bir önemli nokta balkon veya terasın köşelerine saksıyla birlikte çiçekler ekilmelidir. Hatta bir çok kişi çiçek yerine sebze ekmektedir. (Soğan, domates, biber gibi) Hem kendinize bir meşgale olur hem de balkonun rengini değiştirir. Otururken ektiğiniz sebzeleri afiyetle yiyebilirsiniz.

Küçük balkon dekorasyonu nasıl yapılır ?

Küçük, dar veya ufak balkonlar için harika önerilerimiz vardır. Dar balkonlarda uygulanabilecek tasarım fikirlerinden başlamak gerekirse; ince ve zarif balkon takımı kullanabilirsiniz. İnce sandalye ve masalar ile mekanınıza değişik bir hava katacaktır. Hem dinlemek amacı kullanabileceğiz hem de çalışmalarınızı kolayca yapabileceğiniz bir mekan olacaktır.

Küçük balkonları geniş göstermek istiyorsanız mutlaka saksı ve minyatür ağaçlar kullanmanız gerekiyor. Böylece daha geniş bir alan görüntüsüne kavuşabilirsiniz. Doğa ile iç içe olarak balkonunuza nefis bir hava katabilirsiniz. Günün bütün yorgunluğu bir kenara bırakıp, balkonunuzda güzel bir hava almak istiyorsanız mutlaka bitçi ve saksı türlerini kullanmanız gerekiyor.

Yaygın bir şekilde kullanılan dekorasyon fikrinden bahsetmek istiyoruz. Genellikle ikili koltuk veya köşe takımları tercihleriniz arasında olması gerekiyor. Mobilyanın yanında salıncak, bank veya duvara asılan aydınlatmalar da mekana güzel hava katabilir.

Balkon süslemesi nasıl olması gerekiyor ?

Balkonların vazgeçilmez bir parçası süs eşyalarıdır. Dekorasyon da süs aksesuar anlamına gelmektedir. Balkon dekorasyonunda son nokta aksesuarlar olacaktır. Bank, güneşlenmek adına şemsiye veya salıncak olabilir. Sizin zevkinize kalmış bir durumdur. Kendi zevkinize güvenin. Kolları sıvayarak, güzel balkon veya teras dekorasyonlarına imza atın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ