Bekleme Salonu Dekorasyonu

Çalışma ofislerinin dekorasyonu en az ev dekorasyonu kadar önemlidir. Ofislerin iç dekorasyonu kadar bekleme salonunun dekorasyonu da...
Bekleme Salonu Dekorasyonu

Çalışma ofislerinin dekorasyonu en az ev dekorasyonu kadar önemlidir. Ofislerin iç dekorasyonu kadar bekleme salonunun dekorasyonu da o derece önemlidir. Bir doktorun muayenehanesinde ya da muhasebecinin bürosunda bekleme odasında müşterilerin konforunu düşünecek yeni tasarımlara ihtiyaç vardır. Bekleme salonunun dekorasyonu müşteri trafiğine ve kitlesine yönelik olarak yapılmaktadır.

Bekleme salonunda dikkat edilecek husus, gürültüsüz, sakin olması ve ışıklı bir yer olması gerekmektedir. Bekleme salonları özellikle büyük mekanlar için sıkıntı oluşturmaktadır. Havalandırma imkanı her zaman bulunmamaktadır. Bu yüzden havalandırma sistemine sahip olmalı, ışıklandırma iyi yapılmalı ve güzel kokmalıdır.

Bekleme salonunda canlı bitkilerin bulunması, ortamın havalandırmasında yardımcı olacağı gibi ferah bir ortam sağlamalıdır. Ortamın ışığı yeterli ölçüde olmalıdır. Az ışık olması halinde ortamı kasvetli kılar. Bunun yanında aşırı güneş olması da gözleri oldukça rahatsız eder. Bekleme salonunda müşterilerin beklemesini sıkıcı olmaktan uzaklaştıran alternatif çözümler bulunmalıdır. Günlük gazete, mecmua, dergi gibi yayınlar bulundurulabilir. Bunun yanında uzun işlemler gerektiren bir ofis ise, televizyon konulabilir. Bekleme odasında zemin döşemelerinin açık renkte olması tercih edilmelidir. Pastel tonlarda tercih edilen bekleme odaları, gözü yormayacağı gibi hem sade hem de şık bir alan yaratabilir.

Bekleme salonları dekorasyonunda diğer bir husus da bekleme salonunda tercih edilecek koltuk gruplarının da özenle tercih edilmesi gerekmektedir. Müşterilerin rahatını düşünen tipte olmasının yanında işlevsel özelliği de göz önünde bulundurulmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ