Dekorasyonda Banyo Dolapları

Banyo dolapları banyolarımızın vazgeçilmez ürünüdür. Kimilerinde basit bir ürün, kimilerinde ise komplike bir mobilya olarak karşımıza çıksa da muhakkak her banyo da bir şekilde yer almaktadırlar.

Banyolarımızdaki dolaplara gelince teknik özellik olarak ilk dikkat etmemiz gereken şey buhara karşı dayanıklı, yani çürümeye, paslanmaya karşı dayanıklı olmasıdır. Burada PVC ya da paslanmaz özellikli alüminyum ürünler ön plana çıkmaktadır. Ahşap ürünlerin hoş olabileceği ancak daha kısa ömürlü olacağı hiçbir zaman unutulmamalıdır. Gelelim banyo dekorasyonu konusunda hayati öneme sahip olan banyo dolaplarını birkaç örnek ile incelemeye…

Bir banyo dolabı 4 ana hattan oluşmaktadır. Bunlar üst kısım (raf veya üst dolap), lavabo kısmı, alt dolap ve var ise dikey dolap ya da raftır. Bu modelde lavabo alt dolaba entegre şekilde ve mermer bir tüm tezgahlı lavabo kullanılmıştır. Temizlik ve hijyen açısından tüm tezgah lavabo daha doğru bir tercihtir. Üst kısımda ise basit ve detaya girilmemiş bir dolap vardır.

Günümüzde banyo trendi bu tip lavabolardır. Burada farklı bir tasarım öne çıkmaktadır. Üstte dolap kullanılmamış dikey bir dolap ile sadece ayna entegre edilmiştir. Bu üründe ise üstte geniş bir ayna, ayna altı ince bir raf ki bu raf çok kullanışlıdır, 2 batarya , 2 lavabolu geniş bir tasarım vardır. Ancak bu tip bir ürünün her banyoya olmayacağı, sadece geniş alanlarda kullanılabileceği de unutulmamalıdır.

Parlak mobilya sevenler için vazgeçilmez olan bir üründür lake banyo dolabı . Kırmızı ve beyaz kullanılarak çok estetik bir tasarım olduğu kesin. Ayna üstü aydınlatması, ayna altı rafı, dikey dolabı, alt dolabı ve sol yandaki çekmeceli dolabı ile resmen bir eşya havuzu görünümde olan bu ürün banyonuza şıklık katarken tüm ürünleri de saklayabileceği kesin.

Oval aynası, altında şık duran rafları , farklı tasarımdaki lavabo ve alt dolabı mükemmel uyum sağlamış olan bu ürün ile banyonuzun istediğiniz bir köşesine yerleştirebileceğiniz rafı tam anlamıyla bütünleşmiş görünmektedir. Sona bıraktığımız ise standart evlerde tercih edilebilecek basit ama kullanışlı ve trend, modayı yakalayan bir tasarımdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ