Dekoratif Mutfak Aydınlatma Dekorasyonu

Dekorasyon trendlerinde her kadın için ayrı bir yeri olan mutfak tasarımı, öncelik estetik güzelliğin değil ihtiyaçların düşünülmesiyle...
Dekoratif Mutfak Aydınlatma Dekorasyonu

Dekorasyon trendlerinde her kadın için ayrı bir yeri olan mutfak tasarımı, öncelik estetik güzelliğin değil ihtiyaçların düşünülmesiyle şekillenmesi gereken bir konudur. İster ev kadını ister iş kadını olsun tüm kadınların evde en fazla zaman geçirdiği alan olan mutfaklarda, dekorasyon açısından mobilya ve aksesuarlar kadar aydınlatmanın da doğru şekilde yapılması gerekir.

Birçok ev kadının küçük ev aletlerinden aksesuarlara onlarca konu üzerinde dururken, mutfakların doğru şekilde aydınlatılması gerektiğini gözden kaçırıyor. Mutfak aydınlatmalarında ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu, tezgah üzerinin doğru şekilde aydınlatılmasıdır.

Işık tercihleri yapılırken mutfak dolaplarından yararlanmak ve ışıkların dolap altlarına gizlenmesi hem çok daha estetik bir görünüm hem de son derece kullanışlı bir aydınlatmaya sahip olunmasını sağlayacaktır. Birçok kadın mutfakta çalışırken ışık arkalarından geldiğinde tezgahta önleri karanlık bir şekilde çalışırken, mutfak dolaplarına gizlenen spot ışıklar sayesinde önden gelen ışıktan yararlanmak mümkün hale gelir.

Dekorasyonda mutfak aydınlatmanın ayrı bir önemi vardır. Avizenin iyi seçilmesi ve lambaların aydınlatma gücünün doğru seçilmesi şarttır. Avize sarkıtları ile farklı görünüm kazandırabilirsiniz. İşte o birbirinden harika aydınlatma modelleri ve uygulamaları…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ