Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Tavan ve duvar süslemelerini çok yükseğe konumlandırmak ya da belli bir nokta için ufak gözükecek resimler tercih...
Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Tavan ve duvar süslemelerini çok yükseğe konumlandırmak ya da belli bir nokta için ufak gözükecek resimler tercih etmek kesinlikle en yaygın dekor yanlışlarından bazılarıdır. Duvar Dekorasyonu Fikirleri kapsamında yer alan süslemeler, resmin orta noktasında yani göz hizasında olacak biçimde kullanılmalıdır. Göz hizası dendiği zaman ayakta duran kişinin göz hizası ya da oturur durumdaki kişinin göz hizası dikkate alınmalıdır.

Bu detay, kullanılan dekora en çok hangi noktadan bakıla cağıyla ilişkilidir. Süsler ya da resimler asıldığı yerle direkt olarak orantılı şekilde konumlandırılmalıdır. Bir kanepenin üstüne tek başına konumlandırılan ufak çerçeve kesinlikle doğru bir görüntü oluşturmayacaktır. Aynı şekilde birbirinden çok uzakta olan iki tane ufak resim dahi tuhaf gözükebilir. Duvar Dekorasyonu bu detaylar kesinlikle önemli olduğundan dolayı dikkat edilmelidir.

Resimlerin birbirine olan uzaklık ve boylarının her daim dengede olması gerektiğini unutmamalısınız. Asılan çeşitli duvar süslemeleri arasında tabak, resim ya da ayna yer alabilir. Onları çevreleyen mobilyalar ile dengeli bir biçimde de ilişkilendirmek gerekir.

2017 Duvar Dekorasyonu kesinlikle gereken önemi görmesi gerekir. Aksi bir durumda yanlış sonuçlar elde edilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ