En Güzel Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

En güzel kelimesi kişiden kişiye değişmektedir. En güzel evler hakkında harika bilgiler vereceğiz. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir makalemizde...
En Güzel Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

En güzel kelimesi kişiden kişiye değişmektedir. En güzel evler hakkında harika bilgiler vereceğiz. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir makalemizde küçük evlerin tasarımları konusunda açıklamalar yaptık. Öncelikle evinizi baştan sona değiştirmek istiyorsanız, hangi mekanın nasıl yapacağınıza dair bir öngörünüz olması gerekiyor. Gelin birlikte güzel ev dekorasyonu oluşturalım. Temel kurallarımız neledir ? İşte adım adım beraber bir ev dekorasyonu yapalım. Tasarıma başlamadan önce mekanımızın yönlerinin tespiti yapılır. Kuzey – güney – doğu – batı gibi belirliyoruz. Konumlarımızı belirledikten sonra her senenin değişen dekorasyona göre mekan içerisinde değişen eşyaları yerleştiriyoruz.

Ev dekorasyonunda mobilya seçimi

Eşya seçimi de ayrıca önem kazanmıştır. Misal vermek gerekirse; olmayacak yerde bir yer ayna kullanılması tüm ambülansı bozabilir. Bu arada dekorasyon yaparken sakın gözünüz korkmasın. En zordan en kolaya doğru gidilmesi gerekiyor. En kolay aksesuarlar olarak görülmektedir. Kalıp olarak oturma grubu, halı, perde, duvar rengi gibi seçimler yer alıyor. Kolay seçeceğiniz ürünler ise avize ve diğer mobilya dekorasyon aksesuarları olacaktır. Bunların renklerinin seçilmesi ayrıca fiyatlarının ekonomik olması, mekana hoş bir hava katması gibi bir çok kriteri bu başlık altında toparlayabiliriz. Lakin, bu durumu şöyle izah etmek daha verimli olacaktır.

Mimarlar mekanları tasarlarken dikkat ettiği hususların başında mekanın genişliği gelmektedir. Bunun yanında ferah olması, kişiye ergonomik çözümler sunması listenin diğer unsurları olarak belirtebilir. Ev dekorasyonunda eşya ya da mobilya seçimi oldukça karmaşıktır. Nasıl mı ? Hangi eşyalar yer alıyor ?

Perde – Halı – Koltuk Renk Uyumu

Oturma grubu, halı, perde, avize, konsol, yemek takımı, orta sehpa ve diğer tamamlayıcı ürünler geliyor. Renk uyumu ve seçimi dekorasyonun ilk altın anahtarıdır. Ne kadar kaliteli ve estetik ürünler satın alırsanız alın, renk tonlarını yakalayamazsanız bir işe yaramaz. Tam anlamıyla dekore etmiş sayılmazsınız.

İlk uyumu koltuk seçimi ile başlayın Oturma grubunuzu aldıktan sonra perde ve halı tercihinizi yapın. Daha sonra tamamlayıcı dekorasyonu ürünlerinizi seçin. Avize ve yemek masası ile salonu süsleyebilirsiniz. İşte birbirinden harika, dekorasyon fikir ve önerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ