Eski Ahşap Mobilyalar Nasıl Yenilenir

Günümüzde bir zamanların beğenilmeyen eskimiş görüntülü ahşap mobilyalar çok revaçta ve yeni bir akım, yeni bir moda...
Eski Ahşap Mobilyalar Nasıl Yenilenir

Günümüzde bir zamanların beğenilmeyen eskimiş görüntülü ahşap mobilyalar çok revaçta ve yeni bir akım, yeni bir moda yaratıldı. Bu tip eskitilmiş ahşap ürünleri almaya çalıştığınızda karşınıza çok yüksek fiyatlar çıkabiliyor ve bu da maalesef bazı bütçeli çok zorluyor ya da aşıyor. Biz de bu konuda sizler için bir araştırma yaptık ve en kolay yoldan nasıl eskitme çalışması yapabileceğinizi belirledik. Kısa ve öz bir şekilde adım adım mobilya ahşap eskitme tekniğini anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle yapmak istediğiniz rengi ve renk tonunu belirleyin.

Eğer ahşap renk tonunda bir işlem yapmak istiyorsanız aldığınız ürün (kereste) eğer yeni ise budaklarının vs görünmesi gerekmektedir. Bu ürünün üzerini antik ceviz vernik koruyucu ile boyayınız. Kısım kısım boyarken fırça ile boyayı sürdükten sonra hemen bir bez yardımı ile boyayı çok bastırmadan siliniz ve bu şekilde budaklarının vs görünmesini sağlayınız.

Eğer beyaz bir ürün yapmak istiyorsanız ;

Altta görünecek renk önemlidir. Örneğin altta en güzel siyah durmaktadır. Bunu yapmak için ise öncelikle ahşabı siyaha boyayınız ve bir bez ile silerek yine silik bir boya olmasını sağlayınız. Sonrasında beyaz mum bulunuz eğer hiç bulamazsanız bakkallarda satılan ucuz mumlardan kullanabilirsiniz. Bu mumu boyanın üzerine sürterek kaplayınız. Bu işlemi yapmadan önce boyanın kurumasını bekleyiniz. Mumu sürtme işiniz bittikten sonra çok kaba kalanları temizleyiniz. Hafif bir katman oluştursun mum. Sonrasında ise beyaz boya ile boyayınız. En son olarak ise beyaz boya kuruduktan sonra ince bir zımpara yardımı ile köşeleri, kenarları ve istediğiniz noktaları hafif hafif zımparalayınız. Bu şekilde istediğiniz görünüme sahip olacaksınız.

Daha detaylı ve farklı sorularınız için lütfen yorum yaparak sorunuzu sorunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ