Evde Dekorasyon Nasıl Yapılmalıdır?

Evde dekorasyon nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabını işte bu yazımızda tam olarak almış olacaksınız. Her şeyden önce nasıl...
Evde Dekorasyon Nasıl Yapılmalıdır?

Evde dekorasyon nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabını işte bu yazımızda tam olarak almış olacaksınız. Her şeyden önce nasıl bir ev istiyoruz , modern mi ? yoksa klasik mi ? yoksa farklı bir şeyler mi? Sonrasında hangi renkleri kullanacağız ? Ana renk tercihimiz ne olacak ? Bunlar tasarım bütünlüğü için en önemli konulardır. Sonrasında sıra odalara göre mobilya seçimine geldi, burada yine renk ve tasarım dili ön plana çıkmaktadır. Yaptığınız dekorasyon eğer ki bir bütünlük sağlamıyorsa her şeyini yitirir. Bu yüzden mobilya uyumu çok önemlidir.

Mobilyaları kısaca odalara göre bölümlendirebiliriz.

Bunlar ; Salon Takımı – Yatak Odası Takımı – Bebek ya da Çocuk Odası Takımı olarak başlar. Bu kısım takım olanlardır sonrasında ise diğer ara mobilyalar devreye girerler.

Mobilyalar da seçildikten sonra sıra geldi şu ana kadar yapılan tüm çalışmaları göstermeye yani ön plana çıkarmaya. Sizin evinizin rengi, şekli, büyüklüğü ve mobilyalarınız kadar aksesuarlarınız da çok önemlidir. Aksesuarlar dekorasyonu sağlayan ürünlerdir. Örneğin aksesuarsız bir ev salonu dekorasyonu düşünülemez. Aksesuarlarınız da yine tüm bu dekorasyonu tamamlayacak parça olduğu için uyumlu olması şarttır.

2017 renkli koltuk takımı

Ev dekorasyonu 100 parçalık bir puzzle ise % 25 i duvarlar, %50 si mobilyalar, % 25 i aksesuarlardır. Bu oranlar yaklaşık olup yaşam odaları için geçerlidir, mutfak , banyo vs için geçerli değildir.

Şimdi gelelim sizler için araştırdığımız birkaç dekorasyon önerisi sergilemeyi. Bu öneriler sizinde ufkunuzu açacak, hayal gücünüzü güçlendirecektir.

Öncelikle evlerinizin girişinde kullandığınız ayakkabılık ya da portmantoları (ayakkabılıklı olan ) düşünün, bunların yerine resimdeki gibi raflar kullanabilirsiniz. Ya da standart bir raf yapıp ayakkabı kutuları ile de ayakkabılarınızı muhafaza edebilirsiniz.

Eğer bir çalışma odanız ya da çalışma masanız var ise ve vaktinizin çoğunu burada geçiriyorsanız resimdeki gibi çelik tellerden oluşan bisiklet sepeti havasındaki raflar çok işinize yarayacaktır.

2017 en modern salon yemek masası modelleri

Çalışma odanızda , mutfağınızda ya da çocuk ve genç odalarında sıklıkla kullanılan bir ürün de mantar panolardır. Notlarımızı kolaylıkla tutabileceğimiz bir mantar pano ancak bu kadar hoş durabilir.

Duvar renklerinden ve öneminden bahsettik. Ancak standart düz bir duvara sahip olmak zorunda değilsiniz. Duvarlarınızı önce desenli duvar kağıtları ile kaplatıp sonra boyayarak mükemmel duvarlar elde edebilir ve herkesi hayran bırakabilirsiniz.

Ev Dekorasyon Fikirleri 2017 – 2018

Eğer ki eviniz dubleks ya da tribleks ise evinizde muhakkak merdiven var demektir. Merdivenler ile ilgili 3 önemli önerimiz olacak.

1- Korkulukları evinizin genel dizaynına göre yaptırın.

2- Merdiven duvarlarını tablolarla süsleyin

3- Merdiven altlarını gizli eşya saklama bölmeleri olarak kullanın.

Farklı dekoratif ürünler bulun ve kullanın. Yani farkınızı ortaya koyun. Yukarıdaki kağıt havluluk ne kadar farklı ve şık anlatmaya gerek yok.

Günümüzde filmlerde gizli odalara açılan bir kapı olarak görünüyor kitaplık kapılar ama evinizde de bunu kullanabilirsiniz. Çalışma odanızın kapısı ya da yer tasarrufu amacıyla yatak odanızdaki ebeveyn banyosuna açılan kapının yatak odanıza bakan tarafı kitaplığınız olabilir.

Dekorasyon aynı anda işe yaranmaz görünen eski eşyaları işe yarar yapma sanatıdır da diyebiliriz. Yukarıda basit bir klasörlük den nasıl hoş bir raf yapıldığını görüyorsunuz.

Yine bir üstteki tasarım gibi bu defa da eski bir olta kullanılarak oluşturulmuş bir duvar süsü görüyorsunuz.

Salon dekorasyonu denilince salon takımı ve orta sehpası olmazsa olmazdır. Ancak orta sehpa yerine çok daha şık ve alımlı durabilecek bir ürün olan pufları da kullanmanızı öneririz.

Perdeler ev dizaynını tamamlayan en önemli aksesuarlardandır. Klasik perdelerin yerine renk renk model model stor perdeler kullanarak evlerinize daha modern gösterebilirsiniz.

Genellikle evlerimizde tavanlar boştur. Ya da alçı ile kenarlar süslenir ve bırakılır ancak tüm tavan duvar kağıdı kaplaması yapılabilir ya da çizim yapılabilir. Ancak tavanlar çabuk kirlenir. Bir de eğer ki duvar kağıdı yaptıracaksanız yapışkan başta olmak üzere tüm malzemeler çok kaliteli olmalıdır. Çünkü tavanlara yapılan duvar kağıtları daha çabuk kalkmaktadır.

Daha neşeli ve huzurlu bir yatak odası için modern ya da pop art bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki duvar kağıdının fazlası ortamı boğar. Bu nedenle genellikle başlık arkası kısım tercih edilerek tek bir duvara yapılması uygun olacaktır.

Son olarak da yatak odalarınızda ayak ucunuza bir puf koymanızı tavsiye ederiz. Ayrıca 1 ya da 2 berjer de kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ