Küçük Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Ufak, dar ve küçük banyo dekorasyonu konusunda siz değerli ziyaretçilerimize bilgiler vereceğiz. Banyonuzu yenilemeyi düşünüyorsanız burada ki...
Küçük Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Ufak, dar ve küçük banyo dekorasyonu konusunda siz değerli ziyaretçilerimize bilgiler vereceğiz. Banyonuzu yenilemeyi düşünüyorsanız burada ki fikirleri incelemeniz de yarar var. Kendi tarzınıza güvenerek nasıl bir banyo dizayn edeceğinizi düşleyin. Ardından nelere ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Öncelikle elinize bir kağıt kalem alarak işe koyulun. Banyonuzun tam ölçülerini öğrenmekle işe başlayalım.

Günün bütün yorgunluğunu kenara bırakarak evinizde hoş zamanlar geçirmek istemez misiniz ? Yapmanız gereken bilgiler arasında kafanızda tüm sorunları bir kenara bırakmalısınız. En güzel bölümden farklı modelleri inceleyebilirsiniz. Yukarıda anlattığımız konu üzerinden bir kaç bilgi ile başlamak istiyoruz. İlk önceliğimiz banyonun boyutlarını öğrenmek olacak. Daha sonra o ölçüler dahilinde dekorasyona başlayabiliriz.

Küçük banyolar için akıllı çözümler

Her şeyin pratik olduğu günümüzde, banyolara özgü akıllı çözümler dikkat çekiyor. İstediğiniz banyo ile mevcut banyonuz arasında farklar olabilir. Yapmanız gereken mekanınızı en verimli şekilde değerlendirme olacaktır. Küçük banyo tasarımlarının en önemli püf noktası burasıdır. Daha gösterişli ve zengin bir görüntüye sahip olabilmeniz için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Diyelim ki, satın aldığınız banyo dolabı mekanı daraltıyor. İşte yapmamanız gereken işlerin başında ölçüsüz banyo dolabı almaktır. Hazır banyo dolabı yerine ölçülerine uygun yaptırmanız sizin avantajınıza olacaktır.

Pratik çözümlerin başında banyo içi kullanılan gündelik dolaplar geliyor. Bu dolapları gelişi güzel yere yaptırmak yerine, banyo dolabınızın yanına veya lavabonızın kenarına koydurmanız daha mantıklıdır. Ayrıca duşa kabin bölümü tam duvardan duvara değilse, kenarda 80 cm gibi boşluk bırakılarak bu şekilde gündelik dolabının buraya konulması daha verimlidir.

Gündelik banyo dolaplarının içerisinde kirli çamaşır sepeti, deterjan ürünleri veya havlu gibi eşyalar saklanabilir. Alana nezih hava katar. Bu yüzden banyo gibi mekanlarda kullanışı uygun ürünler seçilmesi gerekiyor.

Küçük banyolar için çözüm önerileri

İlk hedefinizin alandan tasarruf etmek olmalıdır. Bazı tavsiyelerimizi dikkate almanızı rica ederek anlatmak istiyoruz. Banyo içerisinde klozet kullanılacak ise yerinin seçimi çok önemlidir. Kapı arkası, duşa kabin çıkış yönünün yanı gibi yanlış seçimler yapmanız gerekiyor. Evler yapılırken bazı firma sahipleri maliyetleri düşürmek adına dekorasyon ve kullanışlılığa önem vermemektedir. Bu sebepledir ki, insan daha evini dekore etmek ister.

Yerden şekilde değil de, duvara asılmış klozetler günümüzde yayın bir şekilde kullanılmaktadır. Alandan tasarruf yaptığı gibi ortama hoş bir hava katar. Su deposunun dışarı olması yerine duvar içerisinde de olması yerden katkı sağlar.

Duşa kabin en şekilde olabildiği gibi duvar köşesine dikdörtgen şekilde de olabilir. Böylece kenar alanları değerlendirebilirsiniz. (Yukarıda bahsettiğimiz günlük dolap gelebilir.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ