Küçük Salon Dekorasyon Önerileri

Bir çok mekanda farklı küçük – dar- ufak dekorasyon uygulamaları gördük. Bu makalemizde sizlere küçük salonlar için...
Küçük Salon Dekorasyon Önerileri

Bir çok mekanda farklı küçük – dar- ufak dekorasyon uygulamaları gördük. Bu makalemizde sizlere küçük salonlar için dekorasyon fikirleri sunmayı hedefliyoruz. Öncelikle yapmanız gereken adımlar dışında zevkinize güvenmeniz gerekiyor. Salonlar bir evin ilk mekanları arasında geçiyor. İlk gelen misafirin burada ağırlandığı ve bir nefes soluklandığımız odalardır.

Mekanınız ufak ise canınız hiç sıkılmasın. Neye nasıl karar vereceğinize birlikte cevaplayalım. Her alanında önerilerimize açık olunuz. Perde, halı, koltuk, yemek takımı, konsol, vitrin, aydınlatma ve diğer aksesuarlar ile salonunuzun uyumu tam olması gerekiyor. Konumuzun en altında sizlere özel galerimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca salon önerilerimizi incelemeden kararınızı vermeyiniz.

Gerçek anlamda salon dekorasyonu nasıl yapılır ? Neye ihtiyacımız var. İşte verimli ve ergonomik dekorasyon önerileri…

Küçük Salon İçin Dekorasyon Fikirleri

Renkli yaşamlara bir adım daha kala bir evi nasıl güzel hale getireceksiniz ? Siz değerli ziyaretçilerimize özel tavsiye bilgiler ve galerimizi ipuçlarını incelemeden kararınızı vermeyin. Evinizin küçük veya dar olması sizlerin hoşunuza gidecek bir durum değildir. Elinizde olmayan sebeplerle küçük bir eve taşınmanız gerekirse; nasıl güzel bir eve dönüştüreceğinize dair önerileri sunacağız. Öncelikle bazı adımları belirlemeniz gerekiyor. Bunlar;

Küçük Salonda Yemek Masası Nereye Konmalı

Salonlarda yemek masası çok önemlidir. Yemek masanız olduğunuzu varsayarak, önerilerimizi sunuyoruz. Yemek masasının büyüklüğüne ve kapladığı alana göre seçim yapmanız en isabetli karar olacaktır. Bu sayede daha geniş alanlar oluşturabilirsiniz. Diyelim 50 x 100 büyüklüğünde masanız ve 4 tane sandalyeniz var. Ayrıca konsol ve vitrin gibi diğer eşyalarınızda mevcut.

Genellikle yemek masası salonların köşe kısımlarında tercih edilir. Kapının sağ veya sol tarafı ilk tercihiniz olmalıdır. Kapı sol tarafa doğru açılıyorsa, sağ köşe tercih edilmelidir. Bu durumda en isabetli karar almış olacaksınız. Salona girer girmez en uzak köşeyi tercih ederseniz, perde ile uyum sağladığına dikkat ediniz.

Küçük Salon için Koltuk Seçimi

İşte en can alıcı noktaların birisi de koltuk seçimidir. Koltuklarınızı seçerken kalite ve dayanaklı olmasına özen göstermenizi tavsiye ederek, yazımıza devam ediyoruz. Öncelikle alanınızın küçük olduğundan büyük koltuk takımı seçmeniz hatalı bir karar olacaktır.

Büyük gösterişli mağazalarından güzel mobilyalar tercih edebilirsiniz.

Küçük Hacimli Koltuk Takımları

2 tane tekli koltuk ve 1 tane 3’lü koltuk seçmeniz isabetli bir karar olacaktır. Böylece daha geniş alan çıkartabilirsiniz. Perde ve diğer ürünler ile uyumlu olup olmadığına dikkat ediniz. Daha uyumlu bir karar için aşağıda ki önerilerimizi incelemeniz yarar olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ