Küçük Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir ?

Yatak odaları her zaman özel bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Peki, küçük – ufak -dar yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır ? Hangi noktalara dikkat etmeniz gerekiyor ? Bu işin ipuçları nelerdir ? Konumuzda kapsamlı şekilde bu alanları anlatacağız. Sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağız. Özel mekanlar olarak biliyoruz.

Yatak odaları genellikle bütün günün stres ve yorgunluğu bir çırpıda attığımız ilk alandır. O mekanları daha özel konsept tasarımlar ile süslemek mekana farklı bir hava katacaktır. Gelin yatak odalarını birlikte yakından mercek altına alalım.

Küçük Yatak Odaları için Dolap Modelleri

Yatak odalarında olmazsa olmaz eşyalar vardır. Bu eşyaların olmaması demek boş bir oda anlamına gelmektedir. Ray dolap, giyim dolabı, giyinme kabini gibi kelimeler ile ifade edilen dolap modelleri hakkında bazı ipuçları vereceğiz. Büyük mekanlar dolap seçimi oldukça kolaydır. Kendi zevk ve renginize göre tasarım yapabilir. Bu yapmış olduğu dizaynı odayı uygulata bilirsiniz. Zor olan ufak mekanlar için nokta çözümler üretmektir.

Konumuzda ele aldığımız ufak yatak odaları için dekorasyon tasarımlarına baktığımız zaman ilk olarak dolap modelleri ile karşılaşmaktayız. En sade ve şık haliyle dolap seçimi olması gerekmektir. Mekan müsait olmadığından dolayı dolabı iyi seçmeniz gerekiyor. Öncelikle yatağınızı nereye koyacağınıza karar kılmanız gerekiyor. Daha sonra dolabın yerleşime bakmanız lazım. Yatak odası için gömme dolabı seçimi olabildiği gibi raylı veya kapaklı dolaplarda günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

Dar Yatak Odası Dizaynı

İlk cümlemizden itibaren dar – küçük – ufak yatak odaları hakkında bilgiler vermeye başladık. Ziyaretçilerimiz tarafından gelen soruların başında; Odamı nasıl güzelleştire bilirim ? Nasıl güzel yatak odası olur ? Ufak yatak odası tasarımları neledir ? diye listemiz uzayıp gitmektedir. İşin özeti sizin hayal gücünüzde canlanmaktadır.

Her mekan gibi yatak odası dekorasyonu da önemlidir. Kötü yapıldığı durumunda ruhunu daralabilir hatta o odayı bir daha gitmek isteyebilirsiniz. İçinizi sıkacak o eski tasarımları bir yana bırakarak günümüzün modern dekorasyonlara yakın bakmak istemez misiniz ?

Dar Yatak Odası Nasıl Döşenir ?

Nerede o eski evler dediğimiz günleri arar gibiyiz… Yatak odası tasarlarken dikkat edeceğiniz noktaları başında mekanın optimum kullanmak gelmektedir. Tam yerinde çözümler ve alan genişletme stratejisi uygulamanız gereklidir. Ne anlama geliyor ? En ideal yatak odası tasarımına ilişkin tam bilgi alabilmeniz için odanız ebatlarını öğrenmek ile işe başlayabilirsiniz.

Diyelim ki 2,90 x 3,70 büyüklüklüğünde 10,75 metre kare büyüklüğünde odanız olduğunu düşünelim. Yatağınız ebatlarının önemli olduğu kadar dolap, şifoniyer veya komodin gibi eşyalarının büyüklükleri de önemlidir. Tam eşya boyutlarıyla dar bir mekan yerine harikalar çıkartabilirsiniz. Yapmanız gereken biraz sabır ve biraz gayret gerisi sizin hayal gücüne kalmış.

Dikdörtgen Yatak Odası Nasıl Döşenir ?

Her mekanın dekorasyonu kişiden kişiye değişmektedir. Dikdörtgen yatak odaları için tasarımlar aşağıda sizler için listelenmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ