Nisanda Hangi Çiçekler Ekilir ?

Bahar ayının gelmesiyle birlikte evler canlı renkler ile dolup taşıyor. Rengarenk nisan çiçekleri hakkında açıklamalar yapacağız. Peki...
Nisanda Hangi Çiçekler Ekilir ?

Bahar ayının gelmesiyle birlikte evler canlı renkler ile dolup taşıyor. Rengarenk nisan çiçekleri hakkında açıklamalar yapacağız. Peki nisan da hangi çiçekler ekilir ? Modern evlerin en güzel dekorasyonlarını evdekorasyonumodellerim.com ‘dan inceleyebilirsiniz.

Mis kokulu çiçekler evlerinizi neşelendirecek. Renkli çiçekleriniz evlerinizi daha canlı gösterecek. Peki nisan – mayıs hangi hangi çiçekler ekilir. Bahçenizi bir düzene koymanın ilk yolu çiçek ekmekten geçecektir. Çiçekler mekanınıza bambaşka bir hava katacaktır.

Kahkaha Çiçeği

Bu çiçek baharın gelişini müjdeleyen bir çiçektir. Bu çiçek türü Akdeniz bölgesinde yetişmektedir. Evlerin bahçelerini süsleyen, 1 metreyi kadar uzayabilen bir çiçektir.

Akşam Sefası

İsiminden anlaşılacağı gibi akşam sefanı denilen bu tür, gece kendini belli etmektedir. Fakat ilkbaharda ekilebilecek en iyi çiçek türleri arasındadır.

Saraypatı

Bu çiçek türü beyaz rengiyle görenlerin içini açan ilkbahar – yaz çiçek türleri arasındadır. Genellikle ekilmesi mart – nisan – mayıs – haziran aylarında olur. Sonbahara kadar varlığını sürdüren bir çiçektir.

Yüksük Çiçeği

Aşağıya doğru bakan çiçek türü olarak bilinmektedir. Beyaz, kırmızı veya mor şekilde görülmektedir. Bahçelerin havasını değişen bu türü denediniz mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ